KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13732042
nr 1373 2042
Ehrnfried Wahlqvist
(1815-1895), Sverige
Akvarell, "Djurgården". Monogramsignerad 89. Motivet: 12,5x18 cm
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 18 januari 2021
kl 19:36:54
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Ehrnfried Wahlqvist
Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist